Asansör Ekipmanları İmalatında Lazer Kesim Makinesinin Uygulanması

Asansör Ekipmanları İmalatında Lazer Kesim Makinesinin Uygulanması

Aralık 25, 2022 Boru Kesim Lazeri Fiber Lazer Metal Kesim Lazeri Profil Kesim Lazeri Robart Fiber Boru Kesim Lazeri 0
ROBART LAZER

Asansör Ekipmanları İmalatında Lazer Kesim Makinesinin Uygulanması

90’larda, asansör parçaları temel olarak plakaları işlemek için çok istasyonlu damgalamayı kullanır. Şimdi, güvenlik nedenleriyle, asansör parçaları temel olarak metalden yapılmıştır. Asansörün gelişme eğilimi, esas olarak yüksek hızlı asansör teknolojisi, akıllı kontrol ve yüksek temizlik verimliliğidir. Dünyaca ünlü birkaç asansör markasının ortaya çıkmasıyla birlikte, ithal lazer kesim makineleri, tamamen sahip olunan veya ortak girişimlere yerli olarak dahil edildi ve daha sonra yerli asansör endüstrisinde lazer kesim makineleri kullanılmaya başlandı. Yerli lazer kesim ekipmanı üreticilerinin ortaya çıkması ile lazer ekipmanlarının sadece ithalata güvenebileceği durumu kırılmış ve asansör imalat sanayinde kullanılmaya başlanmış, bu da asansörlerin pahalı fiyatlarını oldukça düşürmüştür. 

Asansör sac işlemeyi örnek alarak, giderek daha fazla üretici, balık şeklindeki plakaları, asansör kapı panellerini, yürüyen merdivenleri ve asansör sac metal imalatında destekleyici kapıları işlemek için birincil üretkenlik olarak lazer kesim makinesini seçiyor. Geçmişte, asansör sac işleme, kalıp tasarımını içerir, kalıp tasarımı karmaşıktır, üretimi uzun zaman alır, çok zahmetlidir ve ekonomik maliyeti de çok yüksektir. bu nedenle, şu anda çoğu şirket, lazer kesim makinesinin kalıpla sınırlı olmayacağı ve kesimin kapsamı ve şekli çok esnek olduğu için asansör sacının işlenmesini tamamlamak için lazer kesim makineleri kullanacak. kalıp, sac metalin yüksek hızda kesilmesini sağlayabiliriz. İşlem süresi büyük ölçüde kısaltılır ve işlem maliyeti azalır. 

Hepimizin bildiği gibi, lazer kesim makinesi hızlı kesim hızı, kaliteli, yüksek üretim verimliliği ve benzeri avantajlara sahiptir. Bu nedenle, lazer kesim makinesinin asansör imalat endüstrisinde uygulanması, yalnızca yerli asansör imalatının kalitesini artırmakla kalmaz, aynı zamanda asansör üreticilerinin, ancak otomasyonu ve ekipman zekasını geliştirerek her türlü üretim görevini esnek bir şekilde yerine getirebileceklerini ve artırabileceklerini fark etmelerini sağlar. üretim kapasitesi. 

Büyük ölçekli bir lider çeşitlendirilmiş profesyonel lazer ekipmanı Ar-Ge, üretim ve satış şirketi olan Oree Laser ürünleri, sac lazer kesim makinesi, tüp lazer kesim makinesi, plaka ve tüp entegre lazer kesim makinesi, 3D lazer kesim makinesi, lazer kaynak makinesi, lazer temizleme makinesi Robart Laser’in iş kapsamı 150’den fazla ülke ve bölgeyi kapsamaktadır. Peki, Robart Laser tarafından üretilen lazer kesim makinesinin asansör imalat sanayindeki avantajları nelerdir? 

I .  Kısa işlem döngüsü. 

Birçoğunun müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirilmesi gereken çok sayıda asansör sacı parçası vardır. Tonaj ve kalıp sınırlaması nedeniyle bazı sac parçaların işlenmesi gerçekleştirilememektedir. Kalıp üretim döngüsü uzundur, programlama daha karmaşıktır ve operatörler için gereksinimler nispeten yüksektir. Öte yandan, lazer kesim makinesi geleneksel kesimin prangalarından kurtulabilir, metal kesimin esnek işlenmesini gerçekleştirebilir ve üretim maliyetini azaltabilir. 

II .  Kesme etkisi iyidir. 

Paslanmaz çelik dekoratif levhanın yüzey kalitesi yüksektir ve işleme hatlarının pürüzsüz, pürüzsüz ve güzel olması gerekir. Çok istasyonlu damgalama, tabakanın yüzey kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Lazer kesim makinesi, mekanik stres olmadan bir lazer işleme yöntemi olarak, kesme işlemindeki deformasyonu önler, asansör sac parçalarının işleme kalitesini iyileştirir ve işletmelerin temel rekabet gücünü artırır. 

III. Yüksek esneklik. 

İnsanların estetik düzeyinin artmasıyla birlikte ürün stilleri ve çeşitleri de çeşitlenmektedir. Bununla birlikte, çok sayıda ürün talebi ve karmaşık şekil nedeniyle, geleneksel işleme yöntemleri gereksinimleri karşılayamaz. Lazer kesim makinesi, her türlü özel şekilli iş parçasının işlenmesiyle başa çıkabilen, operatörlerin emek yoğunluğunu etkin bir şekilde azaltabilen ve üretim sürecini optimize edebilen yüksek derecede otomasyon ve yüksek derecede zeka özelliklerine sahiptir. 

Ayrıca lazer kesim, iyi sertlik, kararlı çalışma, hızlı kesme hızı, yüksek hassasiyet, yüksek işleme verimliliği vb. avantajlara sahiptir. Karbon çeliği, paslanmaz çelik vb. gibi birçok metal plakanın işlenmesi için doğru seçimdir.

boru profil kesim lazeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir